Sugalvojau pasidaryti FM imtuvą. Tam išsirinkau NXP gaminamą mikroschemą TEA5767.
Ši mikroschema valdoma nuoseklia sąsaja. Kad būtų mažiau konstravimo, nusprendžiau užsisakyti moduliukus su šiomis mikroschemomis. Ilgai nedelsdamas paieškojau jų ebay ir užsakiau 5 vnt. Po keletos savaičių jos atsidūrė mano rankose.
Deja, pradėjus analizuoti šiuos modulius teko nusivilti. Pastebėjau, kad tai kiek kitokie moduliai, nei daugelio naudojami internete aprašytuose projektuose. Ši turi 4 kontaktus vienoje pusėje ir 6 kitoje, bei neturi kvarco. Kojelių išdėstymas visiškai neaiškus. Bandžiau teirautis pardavėjo, bet gavau informaciją ne apie šiuos, o apie tuos labiau paplitusius. Greičiausia tai kokiem nors MP3 grotuvams skirti moduliai.
Pamaniau, kad galima būtų bandyti prasiskambinti kojeles tarp mikroschemos ir modulio išvestų. Keletą kojų pavyko atrasti, tokių kaip maitinimas, I2C. Bet kai kurios vis dar neaiškios, tad panaudoti dar negaliu.
Kita karta reikės atidžiau rinktis 😉
Kaip tik savo bloge rašau įrašiuką apie TEA5767 ir ieškojau skirtingų TEA5767 modulių variacijų. Radau galimai naudingos informacijos tavajam:: http://elect.wikispaces.com/Digital+audio+amplifier+with+PLL+synthesized+FM+radio
Tai tikrai panašu į mano turimus modulius. Ačiū už informaciją 🙂
Supratęs, kad turimų modulių panaudoti nepavyks, pasirinkau šiek tiek tobulesnę FM priėmimo mikroschemą – Si4703. Ši mikroschema gali priimti RDS, reikia mažiau komponentų.
Suprojektavau schemą ir PCB su Si4703, mikrovaldikliu, garso procesoriumi, bet dėl laiko trūkumo darbai toliau nebejuda.
Na jo, RDS tikrai privalumas.