Jau kuris laikas, beveik metai, kaip Atmel mirkovaldiklių AVR kainos nežmoniškai padidėjo (pvz. pamėgta ATMEGA8-16PU DIP28 Lemonoje net 22lt!) arba išvis jų neįmanoma gauti.

Žinoma, Atmega8 jau turėjo pakeisti Atmega8A, bet čia situacija ne ką geresnė.
Gaila, nes:
- nuo šių mikrovaldiklių pradėjau mokytis
- jie gana paprasti
- yra patogiuose mėgėjams DIP korpusuose (nors kuo toliau, vis labiau naudoju SMD komponentus)
- turi gan daug mokamų ir nemokamų įrankių
- daug įvairių nesudėtingų programatorių
- gan atsparūs perkrovimams
- vienos maitinimo įtampos
Jau daugiau kaip metus ieškojau alternatyvos. Mačiau, kad vis labiau plinta ARM branduolys. Dėmesį patraukė NXP, LPC ir ST gaminiai.
Nusprendžiau išbandyti ST gaminamus 32 bitų ARM šerdį turinčius mikrovadklius STM32.
Problemos su įrankiais,
Mokslo metų pradžioje įsigijau maketą STM32 Discovery (prieš tai truputi buvau minkęs abu STM32 Primer), kuriame yra mikrovaldiklis, nuoseklus (JTAG SWD) derinimo įrenginys ST-Link veikiantis per USB sąsają.

Maketas turi mikrovaldiklį STM32F100RBT6B ( Cortex M3 ), veikianti iki 24 MHz dažniu, turinti 128 Kb FLASH atminties, įvairių laikmačių, analoginės periferijos (ADC, DAC), standartines sąsajas. Likau labai patenkintas. Maketą išbandžiau su IAR ir Keil paketais. Labai patiko derinimo galimybė ir tam naudojami tik 2 mikrovaldiklio išvadai, kurių ir taip netrūksta.
„Texas Instruments“ prieš pusmetį taip pat pasiūlė nebrangų maketą MSP430 LaunchPad, kuris kainuoja tik 4,30$ (žinoma Lietuvoje ši kaina su siuntimu pakyla keliskart). Plokštėje taip pat iškart yra derinimo įrenginys veikiantis per USB sąsają. Pridedami net 2 mikrovaldikliai. Tai gal net geresnis pakaitalas 8 AVR mikrovaldikliams, naudojant paprastiems uždaviniams spręsti.

Gal vistik AVR neišnyks tarp elektronikos mėgėjų, dėl pablogėjusios pasiūlos, iškilusios kainos bei neblogų konkurentų alternatyvų.